کافه مودب ها

487 نمایش
امتیاز 5 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به فیلم کافه مودب ها
شنبه 16 اردیبهشت 1396
کد نمایش
اشتراک گذاری

زن و شوهری در یک کافی شاپ در استرالیا با تفکر خلاقانه شون باعث تحسین مشتری ها شدن و این ابتکار اونها باعث زیاد شدن مشتری های کافه شون شده . قانونی که تو این کافی شاپ گذاشته شده مبنی بر ادب و احترامه به این صورت که مشتری با به کار بردن کلمه لطفآ از تخفیف ویژه  برخوردار می شه. این کافه در هفت مایلی ساحلی در شهر «گروآ» استرالیاست. 


صاحبای این کافه تصمیم گرفتن برای تقویت ادب و احترام برای قهوه ها شون نرخ های مختلفی تعیین کنن. به این صورت که با توجه به ادب و نوع کلمات مشتری قیمت هر قهوه تفاوت داره. اونها تابلوی جالبی روی در ورودی کافی شاپ نصب کردن که روی اون تفاوت قیمت ها نوشته شده . حالا انتخاب با مشتریه که چه عبارتی رو  برای سفارش قهوه انتخاب کنه.


اگر کسی با کلمه  یک قهوه قهوه بخواد باید ۵ دلار پرداخت کنه. اما اگر کسی قهوه اش رو با عبارت « لطفا یک قهوه»  بخواد ۵۰ سنت تخفیف می گیره و ۴دلار و ۵۰ سنت پرداخت میکنه و در بهترین حالت اگر کسی از صاحب کافی شاپ با گفتن جمله صمیمانه و مودبانه « صبح بخیر، یک قهوه لطفا» قهوه سفارش بده فقط ۴ دلار پرداخت میکنه .با این حساب مشتری های کافه «کیوسک» ترجیح می دن در ازای یک جمله مودبانه یک دلار تخفیف بگیرن و پول کمتری پرداخت کنن. صاحبای کافه هم ترجیح می دهن یک دلار کمتر دریافت کنن اما مشتری هاشون مودبانه تر صحبت کنن.


از وقتی این ابتکار در این کافی شاپ اجرا شده آقای « کیو چیور» مالک کافی شاپ و همسرش «کایلی» بسیار راضی هستن چون تغییر در رفتار مشتری هاشون رو به وضوح می‌بینن. اونها بعد از این کار، ابتکارشون رو در فروشگاه دیگه ای هم دیدن که براشون تعجب آورد بود. مالک اون فروشگاه هم مثل آقای چیور بعد از استفاده از این ابتکار از تغییر رفتار مشتریاش خیلی راضیه.

از نقطه نظر کاربران

{{ comment.username }}
{{ comment.shamsi_created_at }}

{{ comment.body }}