پل معلق چین

640 نمایش
امتیاز 5 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به فیلم پل معلق چین
دوشنبه 22 خرداد 1396
کد نمایش
اشتراک گذاری

پل معلق چین با سطح شیشه ای در ارتفاع سیصد متری  روی دره ژانگژیانژی استان هونان ساخته شده  تا علاقمندان به طبیعت و ماجراجویی رو بیشتر به دیدن طبیعت زیبای این منطقه جلب کنه.


 این پل معلق شش متر عرض و چهارصد و سی متر طول داره وبه این علت که بخشهایی  از تاسیسات جانبی این جاذبه گردشگری هنوز در دست تکمیله،  به صورت آزمایشی به روی شماری از علاقمندان باز شده ... مقاومت سطح شیشه ای پل به حدیه که حتی خودروهای سواری می تونن از روی اون عبور کنن.


  به علت شیشه ای بودن افراد می تونن زیر پای خودشونو ببینن و همین عبور از روی این پل رو به تجربه ای نسبتا ترسناک و در عین حال مهیج می کنه. این پل و تاسیسات جانبی اون با هزینه سی و نه میلیون دلار ساخته شده و این پل با ضربات پتک هم خراب نمیشه


 برای ساخت  این پل  از نود و نه ورق شیشه ای شفاف استفاده شده ، و  همزمان هشتصد نفر می تونن از روی این پل عبور کنن ؛ و هزینه  عبور هر عابر  هم  بیست دلار در نظر گرفته شده .  


این پل اولین پل شیشه ای معلق ساخته شده در چین نیست.  پل دیگه ای هم در استان هونان وجود داره که  هر ساله چندین مراسم گوناگون در اون برگزار می شه.   پلی که امروز به روی مردم بازشده، بزرگترین پل شیشیه ای معلق دنیا ست.

از نقطه نظر کاربران

{{ comment.username }}
{{ comment.shamsi_created_at }}

{{ comment.body }}